Results RPM Speedway August 3, 2018

RPM Speedway Results August 3, 2018

Factory Stocks A-Feature

 1.  Chris Davis                   98
     Wills Point, Tx.
 2.  Tommy Davis Jr                 33F
     Wills Point, Tx.
 3.  Skyler McFarlin               22S
     Seagoville, Tx.
 4.  Michael Smith                 21M
     Kaufman, Tx.
 5.  Lance Hanson, Jr               5H
     Red Oak, Tx.
 6.  Calvin Williams               11W
     Crandall, Tx.
 7.  Tommy McKinley                 1S
     Kaufman, Tx.
 8.  Dustin Choate                 62
     Forney, Tx.
 9.  Scott Carlisle                 7C
     Carrollton, Tx.
 10. Joseph Henson                 87J
     Canton, Tx.
 11. Dustin Woods                   00
     Forney, Tx.
 12. Dylan Moss                     33D
     Waxhahachie, Tx.
 13. Mason Martin                   31
     Kaufman, Tx.
 14. B A Jensen                     123
     Forney, Tx.
DNS  Jason Gamez                   22xx
     Mesquite, Tx.

Factory Stocks Heat 1

 1.  Chris Davis                   98
     Wills Point, Tx.
 2.  Michael Smith                 21M
     Kaufman, Tx.
 3.  Joseph Henson                 87J
     Canton, Tx.
 4.  Dustin Choate                 62
     Forney, Tx.
 5.  Calvin Williams               11W
     Crandall, Tx.
 6.  Dustin Woods                   00
     Forney, Tx.
 7.  Dylan Moss                     33D
     Waxhahachie, Tx.
 8.  Lance Hanson, Jr               5H
     Red Oak, Tx.

Factory Stocks Heat 2

 1.  Tommy Davis Jr                 33F
     Wills Point, Tx.
 2.  Tommy McKinley                 1S
     Kaufman, Tx.
 3.  Skyler McFarlin               22S
     Seagoville, Tx.
 4.  Scott Carlisle                 7C
     Carrollton, Tx.
 5.  Mason Martin                   31
     Kaufman, Tx.
 6.  B A Jensen                     123
     Forney, Tx.
 7.  Jason Gamez                   22xx
     Mesquite, Tx.

Limited Modifieds A-Feature

 1.  Tommy Davis Jr                 25C
     Wills Point, Tx.
 2.  Jeff Stroup                   12J
     Forney, Tx.
 3.  Rickey Haney                   99H
     Seagoville, Tx.
 4.  Kaden Honeycutt               37
     Aledo, Tx.
 5.  Steven Nabors                 23
     Heath, Tx.
 6.  Brandon Leopolos               26
     Seagoville, Tx.
 7.  Bobby Ortega                   07G
     Forney, Tx.
 8.  Chris Mallard                 51
     Mesquite, Tx.
 9.  Bobby Morphis                 63
     Forney, Tx.
 10. Charles Garza                 71G
     Forney, Tx.
 11. Blaine Smith                   18B
     Kaufman, Tx.
 12. Steve Morris                   7X
     Forney, Tx.
 13. Dawson Grimes                 11g
     Seagoville, Tx.
 14. Donvan Waw                     7W
 15. Jon White, Jr                 8J
     Red Oak, Tx.
DNS  Eric Luttrell                 11
     Kaufman, Tx.
 DQ  Jaden Brown                   00
     Seagovile, Tx.

Limited Modifieds Heat 1

 1.  Steven Nabors                 23
     Heath, Tx.
 2.  Bobby Ortega                   07G
     Forney, Tx.
 3.  Rickey Haney                   99H
     Seagoville, Tx.
 4.  Blaine Smith                   18B
     Kaufman, Tx.
 5.  Bobby Morphis                 63
     Forney, Tx.
 6.  Charles Garza                 71G
     Forney, Tx.

Limited Modifieds Heat 2

 1.  Tommy Davis Jr                 25C
     Wills Point, Tx.
 2.  Jaden Brown                   00
     Seagovile, Tx.
 3.  Jon White, Jr                 8J
     Red Oak, Tx.
 4.  Donvan Waw                     7W
 5.  Dawson Grimes                 11g
     Seagoville, Tx.
 6.  Steve Morris                   7X
     Forney, Tx.

Limited Modifieds Heat 3

 1.  Jeff Stroup                   12J
     Forney, Tx.
 2.  Kaden Honeycutt               37
     Aledo, Tx.
 3.  Brandon Leopolos               26
     Seagoville, Tx.
 4.  Chris Mallard                 51
     Mesquite, Tx.
 5.  Eric Luttrell                 11
     Kaufman, Tx.

Southern Texas Late Model Series A-Feature

 1.  Cody Leonard                   48
 2.  Patrik Daniel                 75
     Wills Point, Tx.
 3.  Gw Egbert                     717
 4.  Brandon Brzozowski             10-4
 5.  Max Eddie Thomas               82
     Quinlan, Tx.
 6.  Robbie Starnes                 25
 7.  Robbie Daniels                 27
 8.  Jay Sale                       64
 9.  Brian Stipe                   15
 10. Neil Manchester               40
 11. Mark Shipman                   57
 12. Sloppy Hogg                   ZZ
 13. Kody Hardage                   12
 14. Eddie Hardage                 78
 15. Mike Fenton                   118
 16. Kara Langley                   ZZX
 17. Clayton Holland               71
 18. Chad McLean                   717x
 19. Demetrius Carter               44
DNS  Montie (skip) Oneal           17B
     Midlothian, Tx.

STLMS Heat 1

 1.  Max Eddie Thomas               82
     Quinlan, Tx.
 2.  Robbie Starnes                 25
 3.  Gw Egbert                     717
 4.  Sloppy Hogg                   ZZ
 5.  Demetrius Carter               44
 6.  Chad McLean                   717x
 7.  Mike Fenton                   118

STLMS Heat 2

 1.  Cody Leonard                   48
 2.  Brandon Brzozowski             10-4
 3.  Brian Stipe                   15
 4.  Robbie Daniels                 27
 5.  Clayton Holland               71
 6.  Kara Langley                   ZZX
DNS  Montie (skip) Oneal           17B
     Midlothian, Tx.

STLMS Heat 3

 1.  Patrik Daniel                 75
     Wills Point, Tx.
 2.  Neil Manchester               40
 3.  Jay Sale                       64
 4.  Mark Shipman                   57
 5.  Eddie Hardage                 78
 6.  Kody Hardage                   12

USRA Modifieds A-Feature

 1.  Jason Sartain                 17
     Greenville, Tx.
 2.  Sam Cox                       3
     Flower Mound, Tx.
 3.  Max Eddie Thomas               82
     Quinlan, Tx.
 4.  Robbie Daniels                 27
 5.  Jack Sartain                   47
     Terrell, Tx.
 6.  Jim Knight                     73
     Grand Prairie, Tx.
 7.  Chad Guest                     19C
     Ennis, Tx.
 8.  Lance Plant                   29x
     Kaufman, Tx.
 9.  Richard Paul Wray             572
     Dallas, Tx.
 10. Wendall Bolden                 28B
     Greenville, Tx.
 11. Steven Nabors                 23
     Heath, Tx.
 12. Kyle Smith                     28x
     Greenville, Tx.
 13. Bobby Malchus                 4M
     Red Oak, Tx.
 14. Michael Needham               6
     Grand Prairie, Tx.
 15. Montie (skip) Oneal           8M
     Midlothian, Tx.
 16. John Deborde                   774
     Kaufman, Tx.
 17. Lonnie Coats                   96x
     Quinlan, Tx.
DNS  Jeff Needham                   99
     Ennis, Tx.
DNS  Chris Hodge                   29
     Malakoff, Tx.
DNS  Todd Greeninger               58
     Waxahachie, Tx.

USRA Modifieds Heat 1

 1.  Max Eddie Thomas               82
     Quinlan, Tx.
 2.  Bobby Malchus                 4M
     Red Oak, Tx.
 3.  Michael Needham               6
     Grand Prairie, Tx.
 4.  Jim Knight                     73
     Grand Prairie, Tx.
 5.  Jeff Needham                   99
     Ennis, Tx.
 6.  Chris Hodge                   29
     Malakoff, Tx.
 7.  Todd Greeninger               58
     Waxahachie, Tx.

USRA Modifieds Heat 2

 1.  Wendall Bolden                 28B
     Greenville, Tx.
 2.  Sam Cox                       3
     Flower Mound, Tx.
 3.  Steven Nabors                 23
     Heath, Tx.
 4.  Chad Guest                     19C
     Ennis, Tx.
 5.  Kyle Smith                     28x
     Greenville, Tx.
 6.  Montie (skip) Oneal           8M
     Midlothian, Tx.
 7.  Lance Plant                   29x
     Kaufman, Tx.

USRA Modifieds Heat 3

 1.  Jack Sartain                   47
     Terrell, Tx.
 2.  Robbie Daniels                 27
 3.  Jason Sartain                 17
     Greenville, Tx.
 4.  Lonnie Coats                   96x
     Quinlan, Tx.
 5.  John Deborde                   774
     Kaufman, Tx.
 6.  Richard Paul Wray             572
     Dallas, Tx.