June 15, 2018 Results

6/15/18 Results

IMCA Sprints A-Feature

1. Taylor Courtney M1
Ft Worth, Tx.
2. Steve McMackin 41M
Greenville, Tx.
3. Robert Vetter V8
Wolfe City, Tx.
4. Austin Mundie 4
Carrollton, Tx.
5. Kevin Ramey 7m
Ft Worth, Tx.
6. Casey Burkham 45B
Combine, Tx.
7. Chip Graham 5
Lewisville, Tx.
8. Tucker Doughty 2X
Sunnyvale, Tx.
9. Bryan Debrick 10
Irving, Tx.
10. David Munden 42
Corsicana, Tx.
11. Chris Clark 07J
12. Jason Silliker 24
13. Randy Henderson r4
Garland, Tx.
14. Shane Thompson 5$
Garland, Tx.
15. Dustyn Welch 2W

IMCA Sprints Heat 1

1. Chip Graham 5
Lewisville, Tx.
2. Austin Mundie 4
Carrollton, Tx.
3. Casey Burkham 45B
Combine, Tx.
4. Steve McMackin 41M
Greenville, Tx.
5. Dustyn Welch 2W
6. Jason Silliker 24
7. Randy Henderson r4
Garland, Tx.
8. David Munden 42
Corsicana, Tx.

IMCA Sprints Heat 2

1. Robert Vetter V8
Wolfe City, Tx.
2. Bryan Debrick 10
Irving, Tx.
3. Taylor Courtney M1
Ft Worth, Tx.
4. Kevin Ramey 7m
Ft Worth, Tx.
5. Shane Thompson 5$
Garland, Tx.
6. Tucker Doughty 2X
Sunnyvale, Tx.
7. Chris Clark 07J

Limited Modifieds A-Feature

1. Nick Clinkenbeard 66
2. Tommy Davis Jr 25c
Wills Point, Tx.
3. Greg Frazer 66X
4. Justin Nabors 28J
Kemp, Tx.
5. Jon White, Jr 822J
Red Oak, Tx.
6. Bobby Ortega 07G
Forney, Tx.
7. Kaden Honeycutt 37
Aledo, Tx.
8. Kyle Bell 93
Forney, Tx.
9. Jeff Stroup 12J
Forney, Tx.
10. Jaden Brown 00
Seagovile, Tx.
11. Eric Luttrell 11
Kaufman, Tx.
12. Tory Yant 00Y
Ennis, Tx.
13. Blaine Smith 18B
Kaufman, Tx.
14. Shawn Martin 27
Seagoville, Tx.
15. Charles Garza 71G
Forney, Tx.
16. Ray Smith 44R
17. Tony Huckeba 39T
Arlington, Tx.
18. Boone Evans 4JR
Bullard, Tx.
19. Jayde Chartier 38
Edgewood, Tx.
20. Bobby Morphis 63
Forney, Tx.
21. Brandon Leopolos 26
Seagoville, Tx.
DQ Bailey Dosser 12*

Limited Modifieds Heat 1

1. Justin Nabors 28J
Kemp, Tx.
2. Kaden Honeycutt 37
Aledo, Tx.
3. Ray Smith 44R
4. Kyle Bell 93
Forney, Tx.
5. Shawn Martin 27
Seagoville, Tx.
6. Brandon Leopolos 26
Seagoville, Tx.
7. Tony Huckeba 39T
Arlington, Tx.
8. Eric Luttrell 11
Kaufman, Tx.

Limited Modifieds Heat 2

1. Greg Frazer 66X
2. Nick Clinkenbeard 66
3. Tommy Davis Jr 25c
Wills Point, Tx.
4. Bailey Dosser 12*
5. Charles Garza 71G
Forney, Tx.
6. Blaine Smith 18B
Kaufman, Tx.
7. Bobby Morphis 63
Forney, Tx.

Limited Modifieds Heat 3

1. Jeff Stroup 12J
Forney, Tx.
2. Boone Evans 4JR
Bullard, Tx.
3. Jon White, Jr 822J
Red Oak, Tx.
4. Jaden Brown 00
Seagovile, Tx.
5. Bobby Ortega 07G
Forney, Tx.
6. Tory Yant 00Y
Ennis, Tx.
7. Jayde Chartier 38
Edgewood, Tx.

TWMA Heat 1

1. Cody Adams 16
2. Thomas Burge 10b
3. Kodey Keimig 27
4. Dana Wood 88
5. Rex Adrian 76
6. Steve Adrian 75
7. David Flanagan 62
DNS Ashton Wester 21

TWMA Heat 2

1. Korey Keimig 7
2. Dale Wester 12W
Ovilla, Tx.
3. Kadale Kolar 33
4. Allan Meyers v8
5. Raven Culp 43
Mesquite, Tx.
6. Jackie Robinson 29
7. David Suggs 31
8. Jimmy Settles 81

USRA Modifieds A-Feature

1. Jeremy Willis 010
Forney, Tx.
2. Jason Sartain 17
Greenville, Tx.
3. Colby Smith 28x
4. Wendall Bolden 28B
Greenville, Tx.
5. Jack Sartain 47
Terrell, Tx.
6. Jeff Needham 99
Ennis, Tx.
7. Clint Jones 57
Scurry, Tx.
8. Michael Needham 6
Grand Prairie, Tx.
9. Todd Greeninger 58
Waxahachie, Tx.
10. Richard Wray 72
Dallas, Tx.
11. Chad Ewell 7JR
Forney, Tx.

USRA Modifieds Heat 1

1. Jack Sartain 47
Terrell, Tx.
2. Jason Sartain 17
Greenville, Tx.
3. Jeremy Willis 010
Forney, Tx.
4. Colby Smith 28x
5. Jeff Needham 99
Ennis, Tx.
6. Chad Ewell 7JR
Forney, Tx.
7. Richard Wray 72
Dallas, Tx.
DNS Clint Jones 57
Scurry, Tx.
DNS Wendall Bolden 28B
Greenville, Tx.

Winged A Class Sprints A-Feature

1. Jason Tyer 12
Midlothian, Tx.
2. Colby Stubblefield 2
Seagoville, Tx.
3. Chance Hull 7
Kennedale, Tx.
4. Ben Silliker 24
5. Mike Walling 29W
6. Trevor Goad 4T
Midlothian, Tx.
7. Justin Bates 21B
Lewisville, Tx.
8. Chuck Dunlap 41
Weatherford, Tx.
9. Justin Robison 19
10. Patrick Bailey b12
North Richland Hills, Tx.
11. Matt Ebarb 15X
12. Austin Burkham 4B
Fort Worth, Tx.
13. Thomas Hall, Sr 20T
Waco, Tx.
14. Bryan Debrick 10
Irving, Tx.
15. Calen Mohler 188
Irving, Tx.
16. Thomas Hall, Jr 114
Waco, Tx.
DNS Maverick Elkins 25

Winged A Class Sprints Heat 1

1. Colby Stubblefield 2
Seagoville, Tx.
2. Justin Bates 21B
Lewisville, Tx.
3. Patrick Bailey b12
North Richland Hills, Tx.
4. Mike Walling 29W
5. Ben Silliker 24
6. Justin Robison 19
7. Trevor Goad 4T
Midlothian, Tx.
DNS Maverick Elkins 25
DNS Calen Mohler 188
Irving, Tx.

Winged A Class Sprints Heat 2

1. Bryan Debrick 10
Irving, Tx.
2. Jason Tyer 12
Midlothian, Tx.
3. Matt Ebarb 15X
4. Chance Hull 7
Kennedale, Tx.
5. Austin Burkham 4B
Fort Worth, Tx.
6. Chuck Dunlap 41
Weatherford, Tx.
DNS Thomas Hall, Jr 114
Waco, Tx.
DNS Thomas Hall, Sr 20T
Waco, Tx.