March 24th, 2016 – Results

March 24th, 2016

Factory Stocks
A-Main -- 1. Walter Hamilton, Dallas; 2. Ricky Sessions, Argyle; 3. Chris Davis, Wills Point; 4. Mike Smith, Kaufman; 5. Wayne Melton, Caddo Mills; 6. Jeff Sonntag, Balch Springs; 7. Jake Upchurch, Grand Prairie; 8. Tommy McKinley, Kaufman; 9. Dustin Robnett, Hooks; 10. Jerry Dickson, seagoville; 11. Obie Simpkins, Brownsboro; 12. Zach Arden, Athens; 13. Steve Hearn, Mineola; 14. Tommy Davis, Jr., Wills Point; 15. Lance Hanson Jr, Red Oak; 16. Doug Hearn, Mineola; 17. Dale Melton, Jr., Point; 18. Anthony Boatman, Bullard; 19. Jason Troutman, Sunnyvale; 20. Jimmy Day, Greenville; 21. Michael Marusak, Ennis. 22. Bo Day, Caddo Mills;

Heat 1 -- 1. Jeff Sonntag, Balch Springs; 2. Ricky Sessions, Argyle; 3. Jimmy Day, Greenville; 4. Tommy McKinley, Kaufman; 5. Mike Smith, Kaufman; 6. Doug Hearn, Mineola; 7. Dustin Robnett, Hooks; 8. Steve Hearn,

Heat 2 -- 1. Jason Troutman, Sunnyvale; 2. Chris Davis, Wills Point; 3. Bo Day, Caddo Mills; 4. Tommy Davis, Jr., Wills Point; 5. Lance Hanson Jr, Red Oak; 6. Dale Melton, Jr., Point; 7. Jerry Dickson, seagoville; 8. Brett (B.A.) Jensen, Wills Point.

Heat 3 -- 1. Walter Hamilton, Dallas; 2. Anthony Boatman, Bullard; 3. Lance Hanson Jr, Red Oak; 4. Michael Marusak, Ennis; 5. Obie Simpkins, Brownsboro; 6. Wayne Melton, Caddo Mills; 7. Zach Arden, Athens.

Heat 4 -- 1. Walter Hamilton, Dallas; 2. Mike Smith, Kaufman; 3. Jake Upchurch, Grand Prairie; 4. Ricky Sessions, Argyle; 5. Steve Hearn, Mineola; 6. Zach Arden, Athens; 7. Wayne Melton, Caddo Mills; 8. Tommy

Heat 5 -- 1. Bo Day, Caddo Mills; 2. Jason Troutman, Sunnyvale; 3. Chris Davis, Wills Point; 4. Dustin Robnett, Hooks; 5. Tommy McKinley, Kaufman; 6. Doug Hearn, Mineola; 7. Lance Hanson Jr, Red Oak.

Heat 6 -- 1. Anthony Boatman, Bullard; 2. Jimmy Day, Greenville; 3. Jerry Dickson, seagoville; 4. Jeff Sonntag, Balch Springs; 5. Michael Marusak, Ennis; 6. Obie Simpkins, Brownsboro; 7. Dale Melton, Jr., Point.

USA Limited Modifieds
A-Main -- 1. Cody Smith, kaufman; 2. Bo Day, Caddo Mills; 3. Tommy Davis, Jr., Wills Point; 4. Tory Yant, Ennis; 5. Thomas Blackwell, Crandall; 6. Jason Troutman, Sunnyvale; 7. Kevin Sustaire, Emory; 8. Jake Upchurch, Grand Prairie; 9. Rowdy Day, Greenville; 10. Bobby Ruffin, Crandall; 11. Erik Thorne, Baytown; 12. Tom Lorenz, Mesquite; 13. Bobby Ortega, Forney; 14. Ronnie Sigman, Terrell; 15. Rickey Haney, Seagoville; 16. Steven Hardy, Mesquite; 17. Steven Ashcraft, uncanville; 18. Eric Luttrell, Kaufman; 19. Jeff Stroup, Forney; 20. Stoney Gilbert, Glenn Heights; 21. Brad Zimmerman, Terrell.

Heat 1 -- 1. Thomas Blackwell, Crandall; 2. Jimmy Day, Greenville; 3. Tom Lorenz, Mesquite; 4. Cody Smith, kaufman; 5. Bobby Ruffin, Crandall; 6. Steven Hardy, Mesquite; 7. Steven Ashcraft, Duncanville; 8. Gary Corbin,

Heat 2 -- 1. Bo Day, Caddo Mills; 2. Tommy Davis, Jr., Wills Point; 3. Rowdy Day, Greenville; 4. Jake Upchurch, Grand Prairie; 5. Jeff Stroup, Forney; 6. Rickey Haney, Seagoville; 7. Ronnie Sigman, Terrell; 8. Stoney Gilbert,

Heat 3 -- 1. Tory Yant, Ennis; 2. Jason Troutman, Sunnyvale; 3. Eric Luttrell, Kaufman; 4. Erik Thorne, Baytown; 5. Kevin Sustaire, Emory; 6. Bobby Ortega, Forney; 7. Brad Zimmerman, Terrell; 8. Wes Cummings, Joshua.

Heat 4 -- 1. Cody Smith, kaufman; 2. Thomas Blackwell, Crandall; 3. Rowdy Day, Greenville; 4. Steven Hardy, Mesquite; 5. Brad Zimmerman, Terrell; 6. Stoney Gilbert, Glenn Heights; 7. Eric Luttrell, Kaufman; 8. Bobby Ruffin, Crandall.

Heat 5 -- 1. Tommy Davis, Jr., Wills Point; 2. Ronnie Sigman, Terrell; 3. Kevin Sustaire, Emory; 4. Tory Yant, Ennis; 5. Bobby Ortega, Forney; 6. Jimmy Day, Greenville; 7. Wes Cummings, Joshua; 8. Tom Lorenz, Mesquite.

Heat 6 -- 1. Bo Day, Caddo Mills; 2. Jason Troutman, Sunnyvale; 3. Rickey Haney, Seagoville; 4. Jake Upchurch, Grand Prairie; 5. Erik Thorne, Baytown; 6. Jeff Stroup, Forney; 7. Steven Ashcraft, Duncanville; 8. Gary